Kolejne niesamowite zdjęcie z Piekar Śląskich. „Silny wiatr pozwolił zrobić takie zdjęcie”

fot. Dariusz Musialik

W czwartek mieszkańcy Śląska w niektórych miejscach znowu mogli podziwiać oddalone o 200 kilometrów Tatry. 

Tym razem zdjęcie zostało wykonane z Kopca Wyzwolenia w Piekarach Śląskich. Pogoda była tak dobra, że oddalone o wiele kilometrów góry można było sfotografować nawet telefonem komórkowym.

Zdjęcie i nagranie ponowie wykonał Dariusz Musialik z profilu Dariusz Musialik Photography. 

„Zdjęcie tym razem zrobione na Kopcu Wyzwolenia, na którym tak wiało, że ciężko było utrzymać aparat na statywie, ale silny wiatr pozwolił zrobić takie zdjęcie” – napisał Dariusz Musialik na swoim profilu.

Na zdjęciu widoczny jest duży komin z Elektrociepłowni w Katowicach oraz kościół w Brzezin Śląskich.

fot. Dariusz Musialik

Tutaj widać Babią Górę, biurowiec KTW, wieża RTV Bytków i Marriott. Zdjęcie również zrobione z Kopca Wyzwolenia w Piekarach Śląskich.

fot. Dariusz Musialik

Zdjęcia zostały zrobione bezlusterkowcem Panasonic Lumix S1 i obiektyw sigma 150-600 f5-6,4. Jak informują internauci, tym razem nie był potrzebny profesjonalny sprzęt, aby uchwycić oddalone o wiele kilometrów góry. Jeden z komentujących pokazał zdjęcie wykonane telefonem.

Wiele osób nadal jednak ma wątpliwości, co do autentyczności zdjęć, dlatego fotograf Dariusz Musialik na swoim profilu Facebook robi transmisję na żywo. Poniżej nagranie z Kopca Wyzwolenia, widać Tatry i Babią Górę.