Kolejne pieniądze przepadły. Wszystko przez bałagan w urzędzie?

W sierpniu Urząd Miejski w Miasteczku Śląskim chwalił się, że Brynica w ramach Inicjatywy Sołeckiej otrzymała 24 tys. zł. Pieniądze miały zostać przeznaczone na doposażenie centrum rekreacji.

Nic z tego, kolejne środki zewnętrzne przepadły. Wcześniej gmina Miasteczko Śląskie straciła dofinansowanie do budowy trybun w Żyglinie oraz nie otrzymała oczyszczaczy powietrza do przedszkoli.

 

Teraz przepadły kolejne pieniądze, tym razem dla sołectwa. Burmistrz Skrzydło tłumaczy, że to wina bałaganu prawnego.

– Bardzo otwarte i merytoryczne spotkanie z wójtem Ożarowic w sprawie uregulowania granic między naszymi gminami w rejonie skwerka na Brynicy. Najwyższa pora zrobić z tym porządek! Bałagan prawny i funkcjonujący od 16 lat Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Ożarowice obejmujący część naszej Gminy spowodował, że niestety musimy zrezygnować z tegorocznych środków z Inicjatywy Sołeckiej dla Brynicy – tłumaczy burmistrz Michał Skrzydło.

– Sprawę przedstawiłem już w Urzędzie Marszałkowskim, ze względów proceduralnych nie można tych środków przesunąć na inne zadanie – dodaje włodarz.

Utratę kolejnych pieniędzy skomentował radny Roman Boino. 

– Szkoda kolejnych utraconych pieniędzy zewnętrznych. Czy przy składaniu wniosku nie warto było sprawdzić! – napisał Boino na Facebooku.

Eugeniusz Szulc Sołtys Brynicy Inicjatywa Sołecka 2020

Dwa tygodnie temu Brynica w ramach Inicjatywy Sołeckiej otrzymała 24 000 zł na doposażenie centrum rekreacji! Dziś przypominamy materiał, w którym Sołtys Brynicy Eugeniusz Szulc wypowiedział się na temat tego, jak wykorzystane zostaną otrzymane pieniądze.Brynica to jedna z naszych perełek. Przepiękne zielone tereny i wyjątkowy, sielski klimat. Już wkrótce będzie działo się tam bardzo dużo! Zapraszamy do Brynicy!Przypominamy również o trwającym Food Truck Park w Miasteczku Śląskim. Smaczny Food Port ! Dziś wielu z Was spróbowało już przysmaków z czterech stron świata. Jutro kontynuujemy to przepyszne wydarzenie!

Publiée par Miasteczko Śląskie Urząd Miejski sur Vendredi 31 juillet 2020

 

 

Przygotował
ŁUKASZ DUDEK