Kolejne uderzenie w narkobiznes. Tarnogórscy policjanci przejęli kilogram „zioła”

fot. KPP Tarnowskie Góry

Policjanci zatrzymali mieszkańca Miedar, który miał w mieszkaniu ponad kilogram marihuany. Mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet 10 lat. 

Do zatrzymania doszło w piątek. Tarnogórscy kryminalnymi zapukali do jednego z mieszkań w Miedarach w gminie Zbrosławice.

– Mundurowi zapukali do drzwi 36-latka, który był podejrzany o kierowanie gróźb karalnych wobec innego mężczyzny. Gdy kryminalni weszli do mieszkania, znaleźli duże ilości zielonego suszu, który zabezpieczyli. Na miejscu zjawił się także policyjny technik, który przebadał znaleziony susz. Okazało się, że jest to marihuana – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

fot. KPP Tarnowskie Góry

– Z ponad kilograma zabronionej substancji można było przygotować ponad tysiąc działek dilerskich narkotyku. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi – dodaje rzecznik prasowy.

Za posiadania takiej ilości środków niedozwolonych mężczyzna został już objęty policyjnym dozorem. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Grozi mu do dziesięciu lat więzienia.

fot. KPP Tarnowskie Góry
źródło: KPP Tarnowskie Góry
Oprac. Redakcja