Koniec prac pod wiaduktem w Miasteczku. Od marca jest wahadło

Gehenna kierowców w końcu dobiegnie końca. Prawdopodobnie już pierwszego września zakończą się prace pod nowym wiaduktem na drodze wojewódzkiej 908 w Miasteczku Śląskim. Jest komunikat miasteczkowskiego magistratu. 

– Pierwszego września zostanie zmieniona, a następnie zlikwidowana tymczasowa organizacja ruchu. Zmiana polegać będzie na przełożeniu ruchu na pas w kierunku Tarnowskich Gór na czas układania warstwy ścieralnej konstrukcji nawierzchni (ok. 4 godzin). Po zakończeniu prac w tym samym dniu tymczasowe oznakowanie zostanie zdemontowane i ruch zostanie przywrócony w obu kierunkach – czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego w Miasteczku Śląskim.

Pod koniec marca nad drogą wojewódzką 908 zostało zamontowane przęsło wiaduktu kolejowego. Inwestycja jest związana z odbudową nieczynnej linii kolejowej do lotniska w Pyrzowicach. Od kilku miesięcy ruch na tym odcinku odbywa się wahadłowo, ponieważ na jednym z pasów trwają prace. W godzinach szczytu tworzą się ogromne korki. Przez dłuższy czas nie było widać pracowników na drodze, ponieważ wykonawca napotkał problem. Podczas prac doszło do kolizji z przepustem betonowym, który nie został ujęty w projekcie.

W maju rzeczniczka PKP PLK informowała, że prace potrwają do końca czerwca. – Zakres prac wymaga wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu na DW 908 w Miasteczku Śląskim, która będzie obowiązywała do końca czerwca. W tym czasie ruch drogowy będzie się obywał wahadłowo – mówiła Katarzyna Głowacka, rzecznik prasowy PKP PLK.

Jezdnia została obniżona stopniowo o 20 cm na odcinku przed i za wiaduktem.

Czytaj także: Kierowcy wściekli. Nowy wiadukt jest za nisko. Większe ciężarówki nie przejadą?
źródło: UM Miasteczko Śląskie, tarnogorski
Oprac. Łukasz Dudek