Zmiany w strefach żółtych i czerwonych. Są nowe obostrzenia

screen Facebook

Dzisiaj po godzinie 17:00 odbyła się zdalna konferencja prasowa z udziałem premiera Morawieckiego i ministra Niedzielskiego. 

Ogłoszono nowe obostrzenia, które wchodzą w życie od soboty 17 października.

W strefach żółtej i czerwonej:

Działalność gastronomiczna będzie dozwolona od 6 do 21. Poza tymi godzinami jest możliwe wydawanie posiłków tylko na wynos.

Podróż transportem publicznym będzie ograniczona do 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich miejsc.

– Sytuacja, w której Polska się znajduje różni się od sytuacji, z którą mieliśmy do czynienia w marcu i kwietniu. Już nie mamy do czynienia z ogniskami #koronawirus. Wirus jest już wszędzie, mówimy o transmisji poziomej – mówił Morawiecki. 

W strefie żółtej szkoły wyższe i średnie przechodzą w tryb nauczania hybrydowego.

Wydarzenia sportowe będą odbywać się bez udziału publiczności. Zawieszona zostaje działalność basenów, aquaparków i siłowni.

 

W strefie żółtej w imprezach okolicznościowych takich jak wesela czy konsolacje od 19.10 będzie mogło wziąć udział tylko max. 20 osób, bez możliwości zabaw tanecznych. Zgromadzenia publiczne zostają ograniczone do 25 osób.

W strefie żółtej i czerwonej podróż transportem publicznym będzie ograniczona do 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich miejsc.

Od 17 października obowiązują nowy zasady bezpieczeństwa 

– Mamy do czynienia z sytuacją, kiedy w strefie czerwonej znalazły się 152 powiaty, czyli połowa Polski. Są to przede wszystkim powiaty gęsto zaludnione, miasta i duże ośrodki miejskie. 11 miast wojewódzkich znalazło się w czerwonej strefie – mówił minister Niedzielski. 

Zdalna konferencja prasowa z udziałem premiera Morawieckiego i ministra Niedzielskiego

Publiée par Tarnowskie Góry – serwis informacyjny sur Jeudi 15 octobre 2020