Kosmiczne zarobki w MTBS Tarnowskie Góry

Na zdjęciu od lewej: Piotr Skrabaczewszki, Arkadiusz Czech i Franciszek Paśmionka.

Franciszek Paśmionka nie jest już prezesem MTBS. Zastąpił go Piotr Skrabaczewski, były wiceburmistrz Tarnowskich Gór. 

Założycielem spółki MTBS jest gmina Tarnowskie Góry. W spółce tej osoby na najwyższych stanowiskach zarabiają wręcz kosmiczne pieniądze. Nim rozwiniemy temat, warto przypomnieć, że były już prezes Paśmionka, był kiedyś wiceburmistrzem w Miasteczku Śląskim. Przypadek tak chciał, że było to w czasach, w których gmina sprzedała wodociągi francuskiej firmie. Czyli można powiedzieć, że były prezes Franciszek Paśmionka jest współodpowiedzialny za sprzedaż  francuskiej firmie miasteczkowskich wodociągów.

Przypadek tak chciał, że po jakimś czasie osoba współodpowiedzialna za sprzedaż wodociągów została prezesem MTBS oraz przewodniczącym rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Veolia (PWiK).

Kosmiczne zarobki w MTBS Tarnowskie Góry 

Były prezes Franciszek Paśmionka jest już szczęśliwym emerytem, jednak wygląda na to, że nadal będzie czerpać garściami publiczną wypłatę, ponieważ jest teraz członkiem Rady Nadzorczej MTBS.

  • W 2021 roku Franciszek Paśmionka zarobił ponad 416 tys. zł. Jest to o ponad 35 tys. zł więcej, niż w 2020 roku. Paśmionka w swoim oświadczeniu majątkowym podał ogólną kwotę, którą zarobił. Przypomnijmy, że pieniądze te otrzymał w ramach pełnienia funkcji prezesa MTBS, ZNT oraz przewodniczącego Rady Nadzorczej PWiK.

  • Katarzyna Piecha jest członkiem zarządu spółki ZNT oraz MTBS. W 2021 rok Piecha zarobiła ponad 280 tys. zł.

  • Elżbieta Kuziorowicz również jest członkiem zarządu MTBS oraz ZNT, jednak krócej niż Piecha. Kuziorowicz w 2021 roku otrzymała ponad 270 tys. zł.

Zarząd Nieruchomości Tarnogórskich (ZNT) to całkiem nowa spółka miejska, której jedynym udziałowcem jest miasto Tarnowskie Góry.

Poniżej oświadczenie majątkowej Franciszka Paśmionki za 2021 rok.

źródło: BIP Tarnowskie Góry
Oprac. Łukasz Dudek