Kto zostanie nowym członkiem Rady Medycznej? „Powinien zostać dr Włodzimierz Bodnar”

fot. namzalezy.pl | YouTube

Trzynastu z siedemnastu członków Rady Medycznej złożyło w piątek rezygnację z doradzania rządowi w sprawie koronawirusa. W sieci rozgorzała dyskusja nad tym, kto powinien zostać nowym członkiem gremium doradczego. 

„Oby do nowej Rady Medycznej powołano profesorów i naukowców, których rekomendacje będą dotyczyć leczenia ludzi a nie odbierania im praw obywatelskich” – napisała na Twitterze posłanka Anna Maria Siarkowska.

Niektórzy komentatorzy wskazują, że nowym członkiem RM powinien zostać dr Włodzimierz Bodnar, specjalista chorób płuc. Przypomnijmy, że dr Bodnar przez cały okres epidemii nie zamknął swojej przychodni i przyjmował pacjentów bez maseczki. Zasłynął z tego, że leczył chorych na COVID-19 przy pomocy amantadyny. To głównie dzięki jego determinacji, są prowadzone w Polsce badania nad skutecznością tego leku.

Dr Bodnar zakłada partię polityczną

Niebawem ma zostać zarejestrowana partia „Wspólnie dla zdrowia”. Jednym z postulatów powstającej nowej opcji politycznej jest koniec koniec pandemii i wprowadzenie demokracji bezpośredniej.

Na stronie wspolniedlazdrowia.pl można znaleźć cele powstającej partii. Poniżej przytaczamy cztery punkty.

Zdrowie
Zakończenie pandemii. Wymiana doświadczeń między lekarzami z całego świata i wypracowanie efektywnych protokołów leczenia na każdym etapie choroby COVID-19, zarówno poprzez organizowanie konferencji, szkoleń, jak i wprowadzanie nowatorskich terapii na podstawie zdobytych doświadczeń. Zapewnienie wolności wypowiedzi i dyskusji.

Wolność
Wprowadzenie demokracji bezpośredniej na wzór szwajcarski. Uważamy, że Polacy powinni decydować o Polsce częściej niż co 4 lata.

Wsparcie
Wsparcie i rozwój dla firm. Uzdrowienie i uproszczenie systemów podatkowych. Państwo przyjazne dla przedsiębiorców. Wyrównanie poziomu życia i zarobków Polaków do średniej Unii Europejskiej.

Polska
Wykorzystanie geopolitycznego potencjału Polski będącej w centrum Europy w handlu międzynarodowym. Budowanie silnej pozycji i współpracy Polski w świecie.

 

źródło: wspolniedlazdrowia.pl, Twitter, Tarnogorski