Tarnowskie Góry. Ktoś myślał, że chce się włamać do garażu, a on grzebał w śmietniku

fot. KPP Tarnowskie Góry

Policjanci z tarnogórskiej policji zostali wezwani w związku z podejrzeniem włamania do garażu. Na miejscu zastali mężczyznę, który tłumaczył, że szukał czegoś w pojemniku na śmieci. Sytuacja wydawała się być już wyjaśniona, jednak sprawdzono dane mężczyzny w policyjnych bazach. 

Do zdarzenia doszło we wtorek kilka minut po godzinie 21.00 w Tarnowskich Górach przy ulicy Górniczej. Dyżurny odebrał zgłoszenie, że zakapturzony mężczyzna może próbować włamać się do garażu.
fot. KPP Tarnowskie Góry
– Na miejsce udali się mundurowi z Wydziału Prewencji, którzy zastali wspomnianego w zgłoszeniu mężczyznę. Okazało się, że do włamania, ani innego przestępstwa nie doszło, a mężczyzna, jak sam opowiedział policjantom, szukał czegoś w koszu na śmieci – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.
Stróże prawa sprawdzili dane mężczyzny w policyjnych bazach, okazało się, że jest on poszukiwany i musi trafić do więzienia. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany posiadał przy sobie amfetaminę. Mężczyzna trafił już do celi.
fot. KPP Tarnowskie Góry
fot. KPP Tarnowskie Góry
fot. KPP Tarnowskie Góry

 

źródło: KPP Tarnowskie Góry