Kurc: „Teraz tylko czekać jak podłapią pomysł na Menelowe+”

fot. Patryk Kurc | Facebook

W piątek Sejm uchwalił ustawę „500 plus na wakacje.” Pieniądze mają otrzymać osoby korzystające z 500+ i dodatków opiekuńczych. 

Do ustawy odniósł się Patryk Kurc, inwestor i przedsiębiorca z powiatu tarnogórskiego. Kurc jest członkiem Ekonomicznego Instytutu Carla Mengera promującego Austriacką Szkołę Ekonomii.

 

Patryk Kurc
Przeszedł bon turystyczny. Chory kraj z ciągotami do komunizmu, nie ma się co dziwić, że tutaj już chyba nigdy dobrze nie będzie jak 95% sejmu głosuje za rozdawnictwem. Teraz tylko czekać jak podłapią pomysł p. Żółtka na Menelowe+.

Jak już tak chcieli pomóc branży turystycznej, to wystarczyło im obniżyć podatki VAT od usług turystycznych oraz stworzyć ulgi podatkowe, a tak znowu będzie przelewane z jednej czary do drugiej (my oczywiście zapłacimy dodatkowo za pośrednictwo, bo ktoś tę pracę musi wykonać), a osobą, które ciężko pracują, by coś oszczędzić inflacja utrze nosa.

I jak w tym kraju być produktywnym, pracowitym i kreatywnym? Po co się wysilać, jak z każdej strony rozdają na prawo i lewo pieniądze? Nie ma się co dziwić, że większość rozumnych ludzi, którzy chcą coś więcej od życia, niż tylko brać i żreć przenosi firmy za granicę lub samemu tam emigruje.

Oszczędności = rozwój, praca = dobrobyt, gdzie te wartości, które kiedyś były tak cenione?

Serio myślicie, że te pieniądze rosną na drzewach? Nie jest Wam głupio, że przykładacie rękę do okradania innych? Ciągle narzekacie na niskie płace, ale nie dość że państwo odbiera Wam ponad połowę wynagrodzenia w podatkach, to jeszcze ciągle rzuca kłody pod nogi przedsiębiorcą, inflacja zjada ich oszczędności, które inwestowaliby w rozwój przedsiębiorstw, co by się przełożyło między innymi na lepsze płace. Co w tym jest tak ciężkiego do zrozumienia?” – napisał Kurc na Facebooku.

Przeszedł bon turystyczny -_- Chory kraj z ciągotami do komunizmu, nie ma się co dziwić, że tutaj już chyba nigdy…

Publiée par Patryk Kurc sur Samedi 20 juin 2020