Lany poniedziałek na stadionie Górnika Zabrze. Dwóch kibiców zatrzymanych

fot. Policja Zabrze

Dwie osoby zatrzymane po meczu Górnika Zabrze z Lechią Gdańsk. W lany poniedziałek na stadionie w Zabrzu, Górnik przegrał z Lechią 1:3. Podczas wydarzenia doszło do incydentów. Jeden z mężczyzn naruszył nietykalność cielesną policjanta.

Ponad 8 tys. kibiców przybyło na stadion im. Ernesta Pohla. Jak informuje policja, w trakcie spotkania doszło do naruszenia przepisów o bezpieczeństwie imprez masowych. Mecz zabezpieczali funkcjonariusze z zabrzańskiej komendy oraz katowicki oddział prewencji.

– W trakcie trwania meczu, pseudokibice zabrzańskiej drużyny odpalili świece dymne, powodując tym samym silne zadymienie obiektu. Policjanci zajmujący się przestępczością stadionową prowadzą już czynności zmierzające do identyfikacji osób, które podczas meczu posiadały i odpaliły materiały pirotechniczne – informuje KMP Zabrze.

fot. Policja Zabrze

Policja zatrzymała dwóch mieszkańców Zabrza

 – Pierwszy z nich, 51-latek mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu, poprzez nieuprawnione wejście przez bramkę wtargnął na teren stadionu. Drugi z zatrzymanych to 39-latek, który w trakcie interwencji naruszył nietykalność cielesną policjanta – czytamy w komunikacie policji.

fot. Policja Zabrze

źródło: KMP Zabrze