Legnica. Pijany Ukrainiec zabił 21-latkę. Grozi mu do 12 lat więzienia

fot. KMP Legnica

Nie żyje 21-latka, która została potrącona przez pijanego 24-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna miał dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku pod wpływem alkoholu grozi mu do 12 lat więzienia.

Do wypadku doszło w Legnicy dzisiaj rano. Policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który porusza się fordem ulicą Wielogórską. Rozpoczął się pościg.

„Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Mężczyzna siedzący za kierownicą Forda nie zważając na wydawane polecenia do zatrzymania, rozpoczął ucieczkę. Kierujący nie zważając na przepisy ruchu drogowego, brawurowo wjechał w Osiedle Sienkiewicza” – informuje legnicka policja.

Grozi mu do 12 lat

Na ulicy Fiołkowej mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i na łuku drogi potrącił kobietę, a następnie uderzył w zaparkowane przy posesji pojazdy. Niestety pomimo reanimacji 21-latka zmarła.

Obywatel Ukrainy wydmuchał ponad 2 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu 24-latka w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że ma dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

„Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, będąc pod wpływem alkoholu, grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności” – czytamy w komunikacie

 

fot. KMP Legnica
fot. KMP Legnica
fot. KMP Legnica

 

źródło: KMP Legnica