Dr Bodnar leczy chorych na COVID-19 amantadyną. Rzecznik Praw Pacjenta wszczyna postępowanie

fot. screen YouTube Telewizja wPolsce, Facebook

Rzecznik Praw Pacjenta prowadzi postępowanie „w sprawie stosowania praktyk naruszających zbiorowe prawa pacjentów” przez przychodnię Optima w Przemyślu.

„Stosowanie amantadyny według Rzecznika Praw Pacjenta jest zbiorowym naruszeniem praw pacjenta?” – pyta dr Włodzimierz Bodnar.


Czytaj także: Niemieccy naukowcy potwierdzają: Amantadyna może być skuteczna w leczeniu COVID


Lekarz z Przemyśla jako jeden z nielicznych w Polsce w czasie pandemii nie zamknął przychodni dla pacjentów z dodatnim testem. Twierdzi, że wyleczył już kilka tysięcy osób.  Przez swoją nieugiętą postawę nie ma lekkiego życia.

Rzecznik Praw Pacjenta w piśmie z 17 czerwca wysłał szereg pytań informując przy tym, że jeśli przychodnia nie udostępni tych informacji, to zostanie na nią nałożona kara w wysokości 50 tys. zł.


Czytaj także: Dr Bodnar twierdzi, że wyleczył setki osób chorych na COVID. Pacjentów przyjmuje bez maseczki


Padają m.in pytania: w jakich przypadkach spółka stosuje u pacjentów leki zawierające amantadynę i jakie kryteria przyjmuje do zastosowania tych produktów w danym schorzeniu? Jakie produkty lecznicze zawierające amantadynę są ordynowane przez spółkę pacjentom? Czy leczenie było wdrażane w przypadku małoletnich osób?