Lekkoatletki z Tarnowskich Gór przywiozły worek medali! Trzy złote, srebro i dwa brązowe

Worek medali z Halowych Mistrzostw Śląska przywiozły lekkoatletki Championa Lasowice. Tarnogórzanki wywalczyły aż 6 krążków!

Zawody odbyły się w Spale w ostatni dzień stycznia.

Dwa złote medale zdobyła Natalia Kalino w skoku wzwyż – 1,45 m i biegu na 60 metrów przez płotki.

Jeden złoty krążek powędrował do Julii Dudy w 3 skoku – 10,99 m.

Srebro wywalczyła Karolina Bąbel, przy okazji poprawiając rekord klubu na 60 m na wynik 7,95.

Brązowe medale zdobyły Gosia Miś w 3 skoku (10,61 m) i Roksana Plaminiak w biegu na 60 metrów przez płotki (9,83 s).

„Podczas tych zawodów Dagmara Stępień zrobiła minimum na Halowe Mistrzostwa Polski w 3 skoku – 10,50 m ale to jeszcze nie daje pewnego startu. Wynik ten musi się mieścić w pierwszej 16 w Polsce. Także musimy trochę poczekać” – mówi trener Marek Christ.