Lis podchodził do ludzi nad zalewem. Miał wściekliznę? (WIDEO)

Dzisiaj wieczorem po godz. 20 nad zalewem Nakło-Chechło można było spotkać małego lisa.

Czworonóg nie bał się ludzi, podchodził na odległość kilku metrów i drażnił psa, który spacerował wraz ze swoim właścicielem.

Utrata bojaźliwości, może być objawem wścieklizny? 

– Zarażone wścieklizną zwierzę domowe będzie raczej od nas uciekało i pokazywało zęby, a zwierzę dzikie utraci bojaźliwość i będzie podchodzić do człowieka – twierdzi Robert Karczmarczyk z Zakładu Chorób Zakaźnych Zwierząt i Administracji Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

 

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tarnowskich Górach informuje, że w dniach 12-30 września na terenie województwa śląskiego prowadzona będzie akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Akcja będzie prowadzona przy użyciu samolotów startujących z lotniska Katowice-Muchowiec. Szczepionka zostanie zrzucona z wysokości około 200 metrów, na obszarze woj. śląskiego o powierzchni 7316 km2.

W sumie na terenie województwa śląskiego podczas jesiennej akcji szczepień zostanie wyłożonych 146320 dawek szczepionki (20 dawek szczepionki na 1 km2). Szczepionki będą zrzucane nie tylko nad lasami, ale również nad pozostałymi terenami zielonymi np. pola, łąki, ogródki działkowe. Jednocześnie w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie (WPKiW) dodatkowo zostanie wyłożonych ręcznie 160 dawek szczepionki.

 

źródło: Gazeta Wrocławska, UM Miasteczko Śląskie