Lotny Festiwal Piwa już w ten weekend pod Spodkiem w Katowicach

Materiał promocyjny
Wielkimi krokami zbliża się Lotny Festiwal Piwa w Katowicach. Tego wydarzenia nie można przegapić. To będzie prawdziwe święto piwa, muzyki i jedzenia. W tym roku na festiwalowej mapie znalazły się również Katowice. Daty 13-15 maja warto zaznaczyć grubą kreską w kalendarzu. Trzydniowy festiwal odbędzie się pod katowickim Spodkiem.
To wyjątkowe wydarzenie tworzą młodzi ludzie – ludzie, którzy chcą pomóc właścicielom małych rzemieślniczych browarów w promocji ich trunków. Festiwal to okazja, by zaprezentowali swoje wyroby i opowiedzieli o nich większej liczbie osób – podzielili się historią, anegdotami, a niekiedy także tajemnicą piwowarstwa.

Rzemieślnicze browary i food trucki 

Oprócz licznych rzemieślniczych browarów, na festiwalu pojawią się też food trucki z jedzeniem z całego świata. Będzie również scena, na której wystąpią wyjątkowi artyści, ale również eksperci, którzy opowiedzą m. in. ile tak naprawdę kosztuje produkcja piwa, jak je degustować oraz od czego zacząć swoją przygodę z kraftem.
Materiał promocyjny

Degustacje i konkursy 

To jednak nie wszystko. Będą też degustacje i liczne konkursy z narodami. Więcej informacji znajdziecie na Facebooku TUTAJ. W Katowicach pojawią się wystawcy z różnych części kraju. Piwowarzy początkujący, doświadczeni, browary rodzinne czy miejskie, oferta będzie niezwykle bogata. India Pale Ale, różnorodne piwa owocowe.

Pokazy warzenia piwa, koncert i impreza 

Oprócz fascynujących rozmów z samymi wystawcami pod Spodkiem odbędą się także pokazy warzenia piwa. W piątek uczestnicy będą mogli bawić się przy muzyce DJ. Organizatorzy również tego samego dnia przygotowali od godziny 22:00 imprezę Silent Disco. W sobotę w ramach Sobotniej Nocy Koncertowej – o godz. 20.00 wystąpi Marek Niedzielski, grający alternatywny pop – rock, soul.
Materiał promocyjny

Niedziela 

Niedziela będzie dniem nieco spokojniejszym, idealnym by nabrać sił przed nadchodzącym tygodniem. Jedną z ciekawszych atrakcji podczas tego wydarzenia będą Lotne Zawody we FLANKI, podczas których będzie można wygrać specjalne kupony na browary oraz jedzenie. Więcej informacji o zawodach znajdziecie pod linkiem TUTAJ
Kiedy: 13-15 maja
Gdzie: Plac Sławika i Antalla pod Spodkiem
Godziny otwarcia:
Piątek (13 maja):  15:00-22:00
Sobota (14 maja): 12:00-22:00
Niedziela (15 maja): 12:00-20:00
Na wydarzenie zaprasza miasto Katowice, agencja eventowa Craft Event oraz członkowie Piwnego Klubu.
WSTĘP WOLNY!
Materiał promocyjny

 

 


Materiał powstał przy współpracy z: Craft Event Sp. z o.o.