Malutkie dzieci otrzymały przeterminowane szczepionki. Sprawę bada prokuratura

Zdjęcie ilustracyjne fot. Pexels.com Cottonbro

Niesłychany skandal w województwie wielkopolskim. Malutkie dzieci otrzymały przeterminowaną szczepionkę przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B.  Sprawę bada prokuratura. 

Czternaście dzieci w wieku od 6 tygodni do 7 miesięcy otrzymało przeterminowaną szczepionkę. Sprawa ujrzała światło dzienne dzięki informacji od matki, która poinformowała sanepid, że jej syn otrzymał w przychodni przeterminowany preparat. Następnie sanepid rozpoczął rutynową kontrolę. Wtedy wyszło na jaw, że sprawa dotyczy również innych maluchów.

„14 dzieci w wieku od 6 tygodni do 7 miesięcy otrzymało szczepionkę przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, ww. szczepionka została podana w przychodni na terenie miasta Gniezna” – przekazała portalowi tarnogorski.info Ewa Cybuła, rzecznik prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gnieźnie.

Redakcja: Czy dzieci są pod obserwacją?

„Rodzice zaszczepionych szczepionką po terminie ważności dzieci zostali pisemnie poinformowani o zdarzeniu, zalecono zgłoszenie się z dzieckiem do lekarza specjalisty w poradni chorób zakaźnych celem konsultacji lekarskiej i podjęcia dalszych decyzji diagnostycznych w związku z zaistniałym zdarzeniem związanych z podaniem preparatu leczniczego EUVAX po upływie terminu ważności” –  mówi Ewa Cybuła.

Sprawę bada prokuratura 

– Prokuratura zleciła policji czynności w związku z zawiadomieniem, które wpłynęło przed świętami z sanepidu – powiedział nam rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak.

Dalsze decyzje procesowa będą podejmowane po przeanalizowaniu materiałów dowodowych.

 

 

źródło: tarnogorski.info