Mamy najzimniejszy maj od 42 lat. Czy upały po 40 stopni dotrą do Polski?

Pixabay

Tak zimnego maja nie było w Polsce od bardzo dawna. Większość dni przynosi nam pochmurne niebo i deszcz. Jest jednak promyk nadziei na poprawę pogodny w najbliższym czasie, jednak na ciepłą końcówkę maja nie mamy co liczyć.

„Fakt” wylicza, że tegoroczny maj jest najzimniejszym od 42 lat.

Swoimi spostrzeżeniami podzielił się również Damian Dąbrowski, znany pasjonat pogody, który publikuje w internecie najdokładniejsze prognozy dla województwa śląskiego.

– Od prawie 10 lat piszę na Facebooku prognozy pogody i z przykrością stwierdzam, że to najzimniejsza wiosna w historii moich prognoz – napisał Damian Dąbrowski na swoim profilu.

Nad Europę ma dotrzeć fala upałów 

Kiedy będą upały w Polsce? Kiedy poprawa pogody w Polsce? Czy w czerwcu czekają nas upały?  Takie pytania są zadawane coraz częściej.

Jak wynika z prognoz długoterminowych, w Polsce upały nie będą występować w najbliższych dniach, jednak należy pamiętać, że pogoda długoterminowa ma to do siebie, że jej przewidywalność jest różna, więc wszystko tak naprawdę jest możliwe.

Synoptycy zapowiadają poprawę pogody od piątku 4 czerwca. Wtedy to termometry mają pokazać do 24 st. Celsjusza i zbliżona temperatura ma się utrzymać przez kilka dni.

 

 

źródło: fakt.pl, Prognoza Pogody – Damian Dąbrowski, twojapogoda.pl