MŚ siatkarzy 2022. Gliwice i Katowice gospodarzami

Zdjęcie ilustracyjne Fot.katowice.eu/facebook

Polska będzie współorganizatorem mistrzostw świata w siatkówce. Mecze odbywać się będą w Katowicach i Gliwicach.

W piątek w Katowicach odbył się briefing prasowy, w którym udział wziął premier Mateusz Morawiecki, minister sportu Kami Bortniczuk oraz Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS). Przypomnijmy, że Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) w marcu odebrała Rosji prawa do organizacji MŚ. W zamian gospodarzem została Polska i Słowenia.

„Siatkówka to taka dyscyplina, gdzie 12 ludzi gra na parkiecie, a na koniec wygrywają Polacy. Mam nadzieję, że już niedługo, po ostatnim meczu mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn w Katowicach, będziemy mogli tak powiedzieć, parafrazując słynne powiedzenie” – napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki

fot. Facebook/Mateusz Morawiecki

„Bardzo dobrze się stało, że najpierw Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej odebrała prawo do organizowania Mistrzostw Świata w Rosji, a następnie podjęła decyzję o organizacji mistrzostw świata w Polsce i w Słowenii. Bardzo się z tego cieszę, bo przecież Polacy mają cudownych, najlepszych na świecie kibiców. Jestem przekonany, że tu – na Śląsku – zorganizujemy wspaniałe święto siatkówki!” – dodał szef rządu.

źródło: Mateusz Morawiecki/Facebook