Mateusz Morawiecki przyjechał do Gliwic. Czy złamał wytyczne?

fot. Mateusz Morawiecki | Facebook

Premier Mateusz Morawiecki przyjechał dzisiaj do Gliwic, gdzie spotkał się z właścicielami restauracji „Wanilia”, która skorzystała ze wsparcia w ramach Tarczy Finansowej.

Na twitterze Kancelarii Premiera opublikowano zdjęcie ze spotkania, które wywołało dyskusje.

 

„Czy wytyczne GIS i Ministerstwa Rozwoju dotyczącego osób, które mogą siedzieć przy jednym stoliku („Przy jednym stoliku może przebywać rodzina lub osoby pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym”) już nie obowiązują? To ważna informacje przed piątkowy wieczorem i weekendem. – napisał Marek Tatała, wiceprezesa Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Morawiecki odwiedził również Górę św. Anny i gliwicką firmę „Elsit”.

Na profilu Facebook premiera pojawił się wpis.

„Restauracje, kawiarnie, bary i puby to nie tylko ważna dziedzina gospodarki, ale również istotna infrastruktura społeczna, wzmacniająca więzi między ludźmi.

Czasu spędzonego z rodziną i przyjaciółmi przy kawiarnianym stoliku, wspólnym posiłku czy filiżance “małej czarnej” nie można przeliczać wyłącznie na pieniądze.

A skoro o pieniądzach mowa – to chciałbym tu zacytować właścicieli Wanilia Restauracja & Café, którzy powiedzieli mi, że “dzięki tarczy finansowej możemy tu dziś siedzieć i spokojnie patrzeć w przyszłość.”

Jako premier nie mogłem sobie wyobrazić milszego powitania w jakimkolwiek lokalu. A gdy dojdą do tego legendarne, śląskie kluski z roladą, modrą kapustą i rosół nudlami, z których słynie “Wanilia” – wpływ na nastrój widać na zdjęciach.

Chociaż ostatnie tygodnie nie były łatwe dla branży gastronomicznej – to najtrudniejszy czas dobiegł końca. Zachęcam do ODPOWIEDZIALNEGO ładowania naszych społecznych akumulatorów.”

Restauracje, kawiarnie, bary i puby to nie tylko ważna dziedzina gospodarki, ale również istotna infrastruktura…

Publiée par Mateusz Morawiecki sur Vendredi 22 mai 2020