Mężczyzna oszukał metodą na BLIK. Miał na twarzy maseczkę, więc ciężko go rozpoznać

fot. Policja

Policja z Zawiercia poszukuje mężczyznę, który wykorzystując metodę na BLIK, wypłacił z bankomatu gotówkę. Oszust miał na twarzy maseczkę „antywirusową”, która utrudnia rozpoznanie. Złodzieje coraz częściej wykorzystają obostrzenia covidowe do swoich złych czynów. 

Najpierw oszust włamał się na konto na jednym z portali społecznościowych, a następnie podszył się pod jego właściciela.

– Wprowadził w błąd, co do swojej tożsamości pokrzywdzoną, która umożliwiła oszustowi wypłatę pieniędzy z bankomatu. Kobieta straciła w ten sposób 1000 złotych – informuje policja.

Zamaskowanego mężczyznę, który wypłacił gotówkę, uchwyciły kamery monitoringu przy bankomacie.

– Sprawca to młody mężczyzna, który na głowie miał niebieską czapkę z daszkiem i z białymi napisami na przodzie. Usta i nos zakrywał maseczką. Ubrany był w białą koszulkę z krótkim rękawkiem z czarnymi napisami i grafiką w postaci motocykla z przodu, ciemne jeansy i czarne sportowe buty. Posiadał przy sobie czarny plecak z jasnoszarym zamkiem błyskawicznym na górze. Na szyi miał łańcuszek koloru złotego. Na lewym przedramieniu i nadgarstku charakterystyczne tatuaże – opisuje oszusta policja.

Osoby mogący pomóc w ustaleniu sprawcy proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami tel. 47 85 352 80, z dyżurnym zawierciańskiej komendy tel. 47 85 352 55 lub 112.

 

źródło/foto: Śląska Policja