Miasteczko Śląskie. Tego się nie spodziewał. Teraz musi zapłacić 1500 zł mandatu

Zdjecie ilustracyjne

Nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Musi liczyć się z surową karą. Mężczyzna otrzymał 1500 zł mandatu i 10 punktów karnych. Do zdarzenia doszło na Rynku w Miasteczku Śląskim.

Od 1 stycznia obowiązuje nowy taryfikator mandatów za wykroczenia drogowe. Osoby, które łamią przepisy, muszą liczyć się z ogromnymi karami.

Do zdarzenia doszło na miasteczkowskim Rynku. – Kierujący samochodem osobowym marki seat, widząc, iż inny kierujący zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych, sam postanowił pojechać dalej. Pieszy, który był już na przejściu dla pieszych musiał się zatrzymać, aby nie zostać potrąconym. 40-latek, który kierował seatem, nie spodziewał się, że samochodem, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych podróżowali policjanci z grupy SPEED – mówi podkom. Damian Ciecierski, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Policjanci natychmiast zareagowali i zatrzymali mężczyznę do kontroli. Za popełnione wykroczenie mieszkaniec powiatu lublinieckiego został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł. Dodatkowo otrzymał 10 punktów karnych.

źródło: Policja Tarnowskie Góry