Przedszkola zamknięte przynajmniej do 24 maja

fot. Przedszkole w Miasteczku Śląskim | facebook

Od 6 maja żłobki i przedszkola mogą wznowić działalność. Dosłownie przed chwilą dowiedzieliśmy się, że w gminie Miasteczko Śląskie publiczne przedszkola nadal pozostają zamknięte. 

Ponowne otwarcie przedszkoli będzie możliwe po 24 maja.

 

„Szanowni Rodzice i Opiekunowie dzieci uczęszczających do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miasteczko Śląskie, informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych w dniu 6 maja 2020 r. wspomniane publiczne przedszkola nie będą otwierane.

Z uwagi na zgłaszane do przedszkoli zainteresowanie rodziców tą formą opieki, rozważana jest możliwość ponownego otwarcia przedszkoli po 24 maja 2020 r., oczywiście po zapewnieniu bezpiecznych i higienicznych warunków wszystkim dzieciom oraz pracownikom pedagogicznym i niepedagogicznym tych placówek.

Ostateczną decyzję w zakresie ponownego otwarcia przedszkoli podamy do wiadomości do 22 maja 2020 r.

W związku z ciągle obowiązującym w naszym kraju stanem pandemii koronawirusa, Gmina Miasteczko Śląskie, podejmując wszelkie działania, priorytetowo traktuje zdrowie i życie ludzkie.Wszystkim Mieszkańcom Miasteczka Śląskiego życzymy dużo zdrowia i optymizmu.” – podaje na swojej stronie miasteczkowski magistrat.

 

 

źródło: UM Miasteczko Śląskie