Powiat tarnogórski. Wpadł seryjny złodziej kratek ściekowych. Straty na blisko 50 tys. zł

Archiwum policji

Policjanci z Tarnowskich Gór zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który na terenie powiatu tarnogórskiego ukradł kilkadziesiąt kratek ściekowych. Straty oszacowano na blisko 50 tys. złotych. 

Mężczyzna od początku roku ukradł ponad 50 kratek ściekowych. Pokrywy studzienek znikały w Tarnowskich Górach, Miasteczku Śląskim, Świerklańcu i Kaletach. Do podobnych zdarzeń dochodziło również na terenie powiatu lublinieckiego.

– W piątkowy wieczór dyżurny otrzymał zgłoszenie o dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyznach, którzy przyjechali w rejon stacji wodociągowej w Miasteczku Śląskim. Skierowany na miejsce patrol zastał wskazany przez zgłaszającego pojazd, a w nim dwóch mężczyzn. Uwagę mundurowych przykuło nerwowe zachowanie – relacjonuje st. sierż. Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Okazało się, że jeden z mężczyzn ma przy sobie marihuanę. Mundurowi ustalili, że jego kolega przywłaszczył 53 kratki ściekowe.

fot. Policja Tarnowskie Góry

– 29-latek mieszkający w powiecie tarnogórskim przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia – dodaje st. sierż. Kamil Kubica.

Drugi z zatrzymanych odpowie za posiadanie narkotyków. 32-latek przechowywał w swoim domu również papierosy bez oznaczenia polskimi znakami akcyzowymi. Posiadając ponad 500 paczek wyrobów tytoniowych.

fot. Policja Tarnowskie Góry
fot. Policja Tarnowskie Góry

 

 

źródło: Policja Tarnowskie Góry