Mikołaj Kowalik z Tarnowskich Gór jedzie do Rosji na Mistrzostwa Europy!

Świetny występ mieszkańców Tarnowskich Gór podczas Mistrzostwa Polski w wyciskaniu oraz Puchar Polski w wyciskaniu leżąc klasycznym.

Katarzyna i Mikołaj Kowalik otrzymali miano mistrzowskiego małżeństwa.  W miniony weekend udało się im pobić dwa rekordy Polski podczas zawodów w Będzinie.

Katarzyna Kowalik w kategorii W2 do 63 kg wycisnęła 75 kg i zdobyła mistrzostwo Polski. W pucharze Polski open weteranek wywalczyła srebrny medal. Pobiła też rekord Polski, który został ustanowiony w ubiegłym roku i wynosił 47,5 kg.

Warto przypomnieć, że Katarzyna jest również Mistrzynią Europy Bikini Fitness Weteranek IFBB 2019.

Mikołaj Kowalik startował w kategorii wagowej do 120 kg.

Zdobył pierwsze miejsce w Pucharze Polski open i był też najlepszy w mistrzostwach Polski w kategorii wiekowej W2. Dzięki temu został zakwalifikowany do startu w mistrzostwach Europy, które odbędą się w Rosji.

W dodatku Mikołaj poprawił rekord Polski W2 do 120 kg, wyciskając 193 kg. Poprzedni rekord to 192,5 kg.

Tarnogórzanin ma na swoim koncie wicemistrzostwo Polski weteranów w kulturystyce klasycznej, które osiągnął w minionym roku, medale Mistrzostw Polski i Europy w wyciskaniu klasycznym, oraz medal w trójboju siłowym. /UM Tarnowskie Góry/

źródło: UM Tarnowskie Góry