Minister zdrowia Adam Niedzielski poddał się samoizolacji

fot. Adam Guz/KPRM

– Po tym, jak dowiedziałem się, że minister Michał Dworczyk ma pozytywny wynik testu na koronawirusa, poddałem się samoizolacji – poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski wystąpił dzisiaj wieczorem w programie „Gość Wiadomości” TVP. W związku z informacją, że szef KPRM Michał Dworczyk ma pozytywny wynik na koronawirusa, był pytany o stan zdrowia.

 

„Z moim zdrowiem wszystko w porządku, natomiast rzeczywiście, jak tylko dowiedziałem się o tym, że pan minister Dworczyk ma pozytywny wynik testu, nie czekając na nic, zabrałem się szybko do domu i żeby nie narażać współpracowników na ewentualne konsekwencje zakażenia, po prostu dokonałem pewnej samoizolacji” – powiedział minister.

Minister Niedzielski czeka na dalsze wytyczne sanepidu.

Szef KPRM Michał Dworczyk jest zakażony koronawirusem. Poinformował o tym fakcie w mediach społecznościowych. 

„W związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność COVID-19 w najbliższym czasie będę pracował w trybie zdalnym. Przestrzegajmy zasad sanitarnych i szczepmy się” – napisał na Twitterze Dworczyk.

Mamy 3 890 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia – poinformowało ministerstwo zdrowia w poniedziałkowym komunikacie. 

W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 24,9 tys. testów

Stosunkowo niewielka ilość zakażeń ma miejsce zawsze po weekendzie.

„Z powodu COVID-19 zmarły 3 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 14 osób” – podaje resort zdrowia w komunikacie.

W woj. śląskim potwierdzono 306 przypadków koronawirusa.

 

 

źródło: TVP