Minister zdrowia przyjechał do Sosnowca. Spotkał się z robotem

fot. Adam Niedzielski/Twitter

Roboty witają dzieci w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu. Opowiadają żarty, instruują jak myć ręce, no i można zrobić selfie – napisał w czwartek na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski i udostępnił swoje zdjęcie z robotem. 

Roboty w sosnowieckiej placówce działają już od kilku miesięcy. Mogą ćwiczyć z pacjentami, a nawet opowiedzieć bajkę. Placówka posiada sześć takich urządzeń. Roboty z czasem będą bardziej zaawansowane i zapewne kiedyś zastąpią człowieka w wielu czynnościach.

19 maja szef resortu zdrowia odwiedził Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu. Niedzielski uczestniczył w uroczystym otwarciu zmodernizowanego Oddziału Klinicznego Psychiatrii i Psychoterapii Wieku Rozwojowego.

Sosnowiecka placówka jest najważniejszym w woj. śląskim ośrodkiem, w którym dzieci i młodzież z problemami psychicznymi mogą znaleźć wsparcie. Ostatnie dwa lata nieuzasadnionych i destrukcyjnych rządowych restrykcji przyczyniły się do znaczącego wzrostu dzieci i młodzieży z problemami psychicznymi. Minister zdrowia Adam Niedzielski również ma w tym swój udział.

 


źródło: Twitter, Facebook