Ministerstwo zdrowia: Nie będziemy tolerować propagandy antyszczepionkowej

Zdjęcie ilustracyjne

Ministerstwo Zdrowia na sowim profilu Twitter poinformowało, że nie będzie tolerowana między innymi propaganda antyszczepionkowa w komentarzach. Takie wpisy mają być kasowane z profilu resortu. 

„Drodzy Twitterowicze, nasze konto zawsze służyło i będzie służyć informacji o ważnych wydarzeniach dziejących się w sferze zdrowia oraz wymianie poglądów. Jesteśmy otwarci na krytykę. Nie będziemy jednak tolerować wulgaryzmów i propagandy antyszczepionkowej – te posty będą usuwane!” – przekazał w środę resort zdrowia. 

Pod wpisem pojawiło się wiele komentarzy. Jeden z użytkowników słusznie zauważył, że minister zdrowia Adam Niedzielski od miesięcy blokuje na swoim profilu możliwość dodawania komentarzy. Możliwe, że obawia się pytań dotyczących nadmiarowych zgonów i destrukcyjnej strategii walki z wirusem, która doprowadziła do paraliżu służby zdrowia.

„Proszę podać definicję antyszczepionkowca. Jestem zaszczepiona na wszystkie choroby zgodnie z kalendarzem szczepień. Odmówiłam tylko szczepienia na C19. Czy wg Państwa kwalifikuję się do dumnego tytułu antyszczepionkowca?” – napisała pani Joanna. 

źródło: Twitter