Mamed Ch. oskarżony o paserstwo. Stanie przed sądem w Tarnowskich Górach

Zdjęcie ilustracyjne fot. commons.wikimedia.com VAYNAHI COM

Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach akt oskarżenia przeciwko 17 osobom oskarżonym łącznie o 140 czynów w tym za paserstwa samochodów i puszczanie w obieg podrobionych banknotów Euro.

Wśród podejrzanych znalazł się jeden z najlepszych zawodników MMA Mamed Ch. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Prokurator zarzucił oskarżonym m.in. puszczanie w obieg falsyfikatów banknotów euro  oraz paserstwo samochodów pochodzących z czynów zabronionych popełnionych poza granicami Polski. Ponadto zarzuca się oskarżonym oszustwa, fałszowanie dokumentów  i składanie fałszywych zeznań.

Postępowanie w tej sprawie było prowadzone przez Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

 

24 osoby usłyszały zarzuty

„W toku śledztwa ustalono, iż główny podejrzany Jakub Ś., w którego samochodzie i miejscu zamieszkania podczas przeszukania ujawniono znaczną ilość fałszywych pieniędzy, poza wprowadzaniem do obiegu podrobionych banknotów waluty euro, zajmował się również pośrednictwem w handlu samochodami pochodzącymi z przestępstw kradzieży i przywłaszczenia, popełnianymi na terenie Czech i innych krajów europejskich” – informuje Prokuratura Krajowa.

 

źródło: pk.gov.pl