Premier Morawiecki: możliwe, że dopuścimy do szczepień dzieci poniżej 12. roku

fot. Mateusz Morawiecki/Facebook - pexels

Premier Mateusz Morawiecki przebywał w środę w Kaliszu. Tłum protestujących skandował: „Łapy precz od naszych dzieci”. Chodzi o eksperymenty medyczne, które będą przeprowadzane w Polsce na dzieciach w wieku od 6 miesięcy do 12 lat. Przypomnijmy, że firma Pfizer otrzymała zgodę na testowanie swojego preparatu na polskich dzieciach. Taki proceder ma miejsce tylko w czterech krajach. 

 

Do okrzyków odniósł się premier Morawiecki.

– Jeżeli będzie potwierdzone przez wszystkie najważniejsze agencje lekowe, a w szczególności europejską, a więc także polską, że można szczepić dzieci poniżej 12 roku życia, to dopuścimy taką możliwość. Jest to dobrowolne szczepienie po to, żeby przerwać ten łańcuch zakażeń, żeby nie było czwartej fali – stwiedził szef rządu.


Czytaj także: 8 placówek w Polsce zgłosiło się do testowania szczepionki mRNA na niemowlętach


– COVID-19 to wielka tragedia, a my wszyscy, z mojego pokolenia, ale i młodsi pamiętają, że szczepienie dzieci to było coś normlanego. Dzięki temu pozbyliśmy się takich chorób jak ospa prawdziwa, jak kiedyś okrutna straszna choroba Heine-Medina, ale także wiele innych szczepień: odra i różyczka. To jest takie osiągnięcie nauki, medycyny, które zmieniło na lepsze nasze życie – mówił.