Morawiecki przyjechał w niedzielę do Katowic

fot. Kancelaria Premiera/Facebook

W niedzielę premier Mateusz Morawiecki kolejny raz przyjechał do województwa śląskiego. Tym razem przyjechał do Katowic na otwarcie zjazdu z A4 na DK 86. Następnie szef rządu złożył kwiaty pod Pomnikiem Powstańców Śląskich. 

Premier podkreślił, jak ważny jest Śląsk dla polskiej gospodarki. Mówił, że dzięki inwestycjom w infrastrukturę region przyciągnie nowych inwestorów, dzięki czemu będą tworzone nowe miejsca pracy.

„To jest dla nas podstawowy kierunek inwestycyjny, ponieważ wiemy doskonale, że poprzez tworzone nowe miejsca pracy rośnie popyt na pracowników, popyt na pracę, rosną w ślad za tym wynagrodzenia” – mówił

– Często rozmawiamy o tym, jak usprawnić tu ruch komunikacyjny, aby zwiększyć komfort mieszkańców. I jesteśmy tu w takim miejscu – Katowice Giszowiec. To pomoże mieszkańcom okolic, ponieważ rozładuje ruch lokalny –  dodał Morawiecki.

Drogę z Morawieckim wizytował m.in. wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz prezydent Katowic Marcin Krupa.

Następnie szef rządu udał się pod Pomnik Powstańców Śląskich, gdzie złożył kwiaty.

Premier Mateusz Morawiecki jeździ po całej Polsce, można powiedzieć, że pod tym względem jest jednym z najaktywniejszych polskich parlamentarzystów.

„Czy w KPRM posiedli tajemnicę teleportacji? Bo mam wrażenie, że Gierek 2.0 jest codziennie teleportowany w kilka miejsc. Czasem bardzo od siebie odległych. Chyba że ma kilku sobowtórów” – napisał publicysta Łukasz Warzecha.

 

Czytaj także: Premier Morawiecki przyjechał do powiatu tarnogórskiego
źródło: Facebook/KPRM
Oprac. Redakcja