Morawiecki w Gliwicach. Miał drobny problem ze ściągnięciem maseczki

fot. KPRM screen Facebook

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski w piątek 3 lutego 2023 roku odwiedzili Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach. Przez pewien czas zasłaniali nos i usta maseczkami, jednak podczas konferencji prasowej najprawdopodobniej wirus przestał transmitować, więc maski zostały ściągnięte. 

Choć „pani z telewizora” już tak nie straszy koronawirusem, to nadal rządzący wymagają od Polaków używania maseczek m.in. w szpitalach i przychodniach. Podczas piątkowej wizyty kamera nagrała moment ściągania maseczki przez premiera Morawieckiego. Czy podczas konferencji prasowej wirus nie jest już tak groźny? Tego nie wiemy, jednak teatr trwa nadal.

Gumka z maseczki stawiała pewien opór, jednak premier szybko sobie poradził i ściągnął maseczkę. Otwarte pozostaje pytanie, czy brudna maseczka trafiła z powrotem na twarz?

fot. KPRM screen Facebook
fot. KPRM screen Facebook

Pani obok również ściągnęła maseczkę, choć przez chwilę widać było, że się zastanawiała. Jednak jak wszyscy ściągają, to wszyscy.

fot. KPRM screen Facebook

Powstaje Krajowa Sieć Onkologiczna

– Milowy krok, absolutny przełom, rewolucja w leczeniu nowotworów z punktu widzenia pacjentów, ich rodzin i całego systemu ochrony zdrowia – takie słowa padały podczas wizyty w gliwickim instytucie onkologii.

– Wdrażamy najnowsze procedury, będziemy dostosowywać i inwestować w kolejne oddziały i w nowe leki – zatwierdzone przez specjalistów. Wszystko dlatego, ponieważ perspektywa i dobro pacjenta jest dla nas najważniejszym drogowskazem – oznajmił premier Mateusz Morawiecki.

– Na dofinansowanie szpitali onkologicznych trafi co najmniej 2,5 mld zł. Minimalna wartość projektu strategicznego zgłoszonego do konkursu to 50 mln zł. Szpitale mogą ubiegać się maksymalnie o 300 mln zł. Kompleksowe leczenie nowotworów prowadzi w Polsce ok. 40 placówek. Będą one mogły ubiegać się o dofinansowanie na budowę, przebudowę i modernizację budynków oraz doposażenie w sprzęt – mówił szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

W konferencji prasowej uczestniczyła również posłanka Barbara Dziuk, która pochodzi z Tarnowskich Gór.

fot. Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach

źródło: MZ, KPRM, Media społecznościowe