Morawiecki: Widać efekt szczepień. Jest 20 razy mniej zakażeń u zaszczepionych medyków

fot. Krystian Maj/KPRM, Facebook/Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki apeluje do Komisji Europejskiej o jak najszybsze dopuszczenie kolejnej szczepionki na COVID-19. 

– Widać efekty szczepień: zakażeń u zaszczepionych medyków jest 20x mniej! Trzeba przyspieszyć ten proces i chronić obywateli. Apeluję do Komisji Europejskiej i Europejskiej Agencja Leków (EMA)  o jak najszybsze zatwierdzenie szczepionki Johnson & Johnson (J&J) dopuszczonej już w USA. Nie ma czasu do stracenia. Liczy się każdy dzień! – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Aktualnie na terenie Unii Europejskiej do obrotu dopuszczono szczepionkę ​​​​firmy Pfizer/BioNTech, Moderna i Astra Zeneca. Niektóre państwa europejskie dopuściły już do obrotu rosyjski i chiński produkt.

4 maca mija dokładnie rok od wykrycia pierwszego przypadku COVID-19 w Polsce.

„W tak szczególny dzień, jak ten, gdy mija dokładnie rok od wykrycia pierwszego przypadku COVID-19 w Polsce, takich wiadomości potrzebujemy. Poświęcenie i ciężka praca milionów ludzi w Polsce i na całym świecie, od naukowców, poprzez lekarzy, a skończywszy na dostawcach leków i pielęgniarkach, które podają dawki szczepionki, przynoszą wymierne rezultaty!” – stwierdził szef rządu.