Morawiecki: w Tarnowskich Górach mamy możliwość zaprezentować ważny projekt dla Śląska

Premier Mateusz Morawiecki przyjechał w sobotę do Tarnowskich Gór. Tematem wizyty była rewitalizacja linii kolejowej 182, która połączy aglomerację z lotniskiem w Pyrzowicach. 

– Z ogromnym smutkiem obserwowaliśmy, zwijanie torów kolejowych w latach Trzeciej Rzeczpospolitej — mówił premier Morawiecki, nawiązując do lat rządów PO i PSL.

– Stoimy tutaj przed dworcem kolejowym, który został odnowiony. Dworzec kolejowy w Tarnowskich Górach, duma, piękna perełka, który został odnowiony z naszego programu remontu i odnowy dworców kolejowych — dodał.

 

– Cieszę się, że tutaj z Tarnowskich Gór mamy możliwość zaprezentowania tego znakomitego, cywilizacyjnego, rozwojowego, bardzo ważnego dla Śląska, bardzo ważnego dla całej Polski projektu — powiedział na koniec szef rządu.

W pierwszej połowie 2023 roku połączenie kolejowe z lotniskiem w Pyrzowicach będzie ukończone?

– Jeszcze nie tak dawno nie był sensu i nie dało się, nie było możliwości, zmodernizowania, przebudowania, przywrócenia funkcji komunikacji kolejowej, właśnie na tej linii kolejowej 182 do Zawiercia. Dzisiaj jesteśmy już na etapie wyboru wykonawcy, prawdopodobnie, jeżeli nie będzie odwołań, w połowie października zostanie podpisana umowa, a umowa niebagatelna, bo prawie 800 mln zł [..] wreszcie w 2023 roku, w pierwszej połowie mamy nadzieję, pojadą pociągi nowoczesną linią kolejową — mówił Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Premier Morawiecki w Tarnowskich Górach

Publiée par Tarnowskie Góry – serwis informacyjny sur Samedi 29 août 2020

 

Przygotował
ŁUKASZ DUDEK 

 

źródło: tarnogorski.info