Na dożynkach w Woźnikach można było sie zaszczepić. Zainteresowanie bliskie zera

fot. UM Woźniki/Facebook

W weekend odbyły się Woźnickie Dożynki 2021. Tegoroczna edycja była połączona z jubileuszem 750-lecia pierwszego nadania praw miejskich Woźnikom.

Największą gwiazdą tegorocznej imprezy był Stachursky, którego występ przyciągnął w niedzielę wieczorem tłumy. Mieszkańcy komentują, że koncert był bardzo udany.

Podczas dwudniowej imprezy można było przyjąć zastrzyk z preparatem na COVID-19.

„Osoby, które skorzystają z tej możliwości mogą liczyć na drobną niespodziankę” – informował przed imprezą Urząd Miejski.

Tym upominkiem była podręczna samochodowa apteczka. Najwidoczniej upominek nie zachęcił do szczepienia, ponieważ zainteresowanie było minimalne.

– Zainteresowanie było minimalne, do godziny 17:00 w niedzielę z punktu szczepień skorzystały trzy osoby – przekazał nam Aneta Klyta, pracownik magistratu.

„W ubiegłym roku nie mogliśmy cieszyć się i pogodnie uczcić nasze 750-lecie. Liczę na to, że w tym roku będziemy mogli świętować bez większych przeszkód. Ostatni weekend sierpnia ma być czasem radości dla rodzin i ukoronowaniem całorocznej, ciężkiej pracy rolników. Zapraszam wszystkich mieszkańców naszej gminy na te wydarzenia” – mówił przed imprezą burmistrz Michał Aloszko.