Tarnowskie Góry. PiS dostaje „stołek” w Radzie Miejskiej

fot. Prawo i Sprawiedliwość Tarnowskie Góry, Mirosław Grzęda | Facebook

W środę odbyła się sesja Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach. 

Podczas obrad była m.in omawiana uchwały ws. wyboru trzeciego wiceprzewodniczącego tarnogórskiej rady.

Wiceprzewodniczącym został Mirosław Grzęda z PiS.

– Inicjatywa Obywatelska, wraz z klubem PiS i Naszego Samorządu, zdecydowało o wyborze trzeciego wiceprzewodniczącego – napisał w mediach społecznościowych radny Łukasz Garus (KO).

 

„Szanujemy zarówno pana Mirosława Grzędę , jak i pozostałych radnych z Klubu PiS, naszych kolegów i sąsiadów. Jednakże nie może zapominać, że reprezentują oni w naszym mieście partię zdecydowanie antysamorządową. Przynależność do Klubu Radnych PiS to legitymizowanie rzeczy, z którymi wielu tarnogórzan nie może się identyfikować” – wskazuje radny Garus w opublikowanym oświadczeniu.

Głosowanie było tajne

18 radnych głosowało za, pięć osób było przeciw.

Radny Garus twierdzi, że Marek Porada z „NS” głosował za kandydaturą członka partii Jarosława Kaczyńskiego.

Oświadczenie Stowarzyszenia Nasz Samorząd

– Stowarzyszenie  negatywnie opiniuje dzisiejszą uchwałę, w wyniku której wybrano dodatkowego wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej, reprezentującego partię Prawo i Sprawiedliwość – informuje stowarzyszenie.

– Stowarzyszenie Nasz Samorząd podpisało umowę koalicyjną w 2019 roku z radnymi wybranymi z list Inicjatywy Obywatelskiej Powiatu Tarnogórskiego oraz Platformy Obywatelskiej, które nadal obowiązuje i nikt z władzami stowarzyszenia nie uzgadniał jakichkolwiek zmian w tym zakresie – twierdzą autorzy oświadczenia. 

„NS” zwołał zebranie zarządu w celu wyjaśnienia sytuacji i podjęcia dalszych kroków.