Nagłe zatrzymanie krążenia na lotnisku w Pyrzowicach. 57-latek reanimowany

fot. Piotr Adamczyk Katowice Airport

Na lotnisku w Pyrzowicach (pow. tarnogórski) doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Na miejsce wezwano śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. To zdarzenie mogło zakończyć się tragicznie, na szczęście w pobliżu były osoby, które natychmiast zareagowały. 

Do zdarzenia doszło dzisiaj (2 stycznia) przed terminalem A.

– Osoba, która odprowadzała 57-letniego pasażera na lot, doznała nagłego zatrzymania krążenia. Resuscytację krążeniowo-oddechową jako pierwsi podjęli pracownicy firmy LS Airport Services oraz kawiarni AE Coffee, dołączyli do nich ratownicy medyczni z lotniskowego ambulatorium oraz strażacy z Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej – relacjonuje Piotr Adamczyk, rzecznik prasowy Katowice Airport.

Na miejsce wezwano również zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

– Wspólnymi siłami czynności życiowe poszkodowanego zostały przywrócone i śmigłowcem został on zabrany do jednego z zagłębiowskich szpitali – dodał rzecznik prasowy.

Jedną z pierwszych osób, która ruszyła na pomoc, była pracownica kawiarni działającej na terenie pyrzowickiego lotniska. Jak się okazało, to studentka ratownictwa medycznego oraz druhna OSP Tąpkowice.

źródło: Katowice Airport, OSP Tąpkowice, Media społczenościowe
Oprac. Łukasz Dudek