Najnowszy sondaż. Świetny wynik Konfederacji. Koniec systemu PO-PiS?

fot. Sejm RP, screen Facebook

„Jeżeli ten rozkład głosów utrzyma się do jesieni, to PiS z PO nie tylko nie będą mogły stworzyć rządu. Nie będą nawet w stanie powołać Marszałka Sejmu. Będą musieli prosić nas o głosy. A wtedy im przypomnimy te wszystkie zniewagi, te ich absurdalne decyzje i ich fatalne rządy. To będzie koniec trwającego już 18 lat systemu PO-PiS” – skomentował najnowszy sondaż Sławomir Mentzen. 

Najnowszy sondaż pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl pokazuje, że pozycja Konfederacji cały czas się umacnia. Zgodnie z wynikami sondażu, PiS nie miałby możliwości rządzenia samodzielnie, gdyż na „Zjednoczoną Prawicę” chce głosować 36,1 proc. respondentów, a na Koalicję Obywatelską 25,8 proc.

Świetny wynik

Pierwszą trójkę zamyka Konfederacja, która zanotowała wzrost poparcia o ponad jeden punkt procentowy, osiągając wynik na poziomie 11 proc. Czy zbliżające się wybory wprowadzą spore zmiany w polskiej polityce?

Sławomir Mentzen komentuje

„Skończy się podnoszenie i komplikowanie podatków, skończy się rozdawnictwo, skończy się upartyjnianie spółek Skarbu Państwa, skończy się ciągłe polowanie przez to państwo na obywateli, pozbawianie nas kontroli nad naszym własnym życiem. To będzie przełom. Punkt zwrotny. Ale musimy dowieźć ten wynik do wyborów. To będzie bardzo trudne, ale to jest realne” – dodał prezes Nowej Nadziei.

„Czeka nas jeszcze sześć miesięcy bardzo ciężkiej pracy. Sześć miesięcy ciągłych ataków na nas, sześć miesięcy mierzenia się z ich kłamstwami, manipulacjami i pomówieniami. Będziemy potrzebowali waszej pomocy, sami nie damy rady. Ale warto podjąć ten wysiłek. Wyobraźcie sobie tylko ich wycie w wieczór wyborczy. Dla samej przyjemności słuchania tego, jak im się świat wali na głowę, warto spróbować” – oznajmił na koniec.

Lewica również z bardzo dobrym wynikiem 

Nowa Lewica zwiększyła poparcie o 2 punkty procentowe i osiągnęła wynik 10,3%, co pozwoliłoby jej wejść do Sejmu. Polska 2050 odnotowała minimalny spadek o 0,2 pkt. proc. i osiągnęła wynik 7,9%. Polskie Stronnictwo Ludowe-Koalicja Polska zanotowało spadek o 0,1 pkt. proc. i uzyskało 7% poparcia.

Poza parlamentem pozostaje Kukiz’15, które zwiększyło swoje poparcie o 0,2 pkt. proc. i ma szanse na 1,2% głosów. Sojusz AgroUnii z Porozumieniem zanotował spadek o 0,4 pkt. proc. i otrzymał poparcie 0,5% badanych.

Czy Konfederacja będzie czarnym koniem zbliżających się wyborów? Jakie jest faktyczne poparcie Konfederacji? Więcej na ten temat znajdziecie TUTAJ

 

źródło: DoRzeczy.pl, Media społecznościowe, tarnogorski
Oprac. Łukasz Dudek