Największy w historii przetarg PKP Intercity. W wagonach będzie strefa zabaw dla dzieci

fot. tarnogorski

Największy w historii przetarg PKP Intercity. Przewoźnik ogłosił przetarg na zakup 450 nowoczesnych wagonów.  Innowacyjnym rozwiązaniem będzie przestrzeń dla dzieci. Będzie przygotowana strefa zabaw, w której znajdzie się mini kino i interaktywne zabawi ścienne. 

PKP Intercity stawia na komfortowe podróżowanie z maluchami. Takie rozwiązanie z całą pewnością przypadnie do gustu rodzicom.

Materiał PKP Intrecity

PKP Intercity informuje, że nowe wagony wprowadzą całkiem nową jakość pod względem zastosowanych materiałów i nową kolorystykę. Pociągi mają zyskać bardziej przytulne wnętrza z nastrojowym oświetleniem.

Materiał PKP Intrecity

Wagony zyskają dodatkową przestrzeń na bagaż, która będzie zlokalizowana pod fotelami.

Materiał PKP Intrecity

– Spółka PKP Intercity zainwestowała w nowoczesny tabor już 7 mld zł, a to dopiero początek. Do 2030 roku nakłady sięgną 27 mld zł. Pieniądze zostaną wydane na tabor, ale też nowoczesne, ekologiczne zaplecza techniczne. Te inwestycje są potężnym impulsem rozwojowym dla kraju – podkreśla Maciej Małecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Małecki zapewnia, że inwestycje kolejową są szansą dla polskich firm

– Większość kolejowych przetargów wygrywają przecież polskie przedsiębiorstwa. To dzięki takim zamówieniom, jak te z PKP Intercity nasze firmy się rozwijają, a potem skutecznie konkurują również na zagranicznych rynkach – mówi Maciej Małecki.

Materiał PKP Intercity

Siedem rodzajów wagonów

„Miejsca w pierwszej klasie zyskają nowy i spójny standard, który obejmie wagony z przedziałami i te bezprzedziałowe, a w środku, poza standardowymi udogodnieniami, znajdą się nowości takie jak ładowarki indukcyjne. Zmienią się również wagony restauracyjne, zyskując bardziej kameralne i klimatyczne wnętrze” – czytamy w komunikacie.

źródło: intercity.pl, tarnogorski
Oprac. Łukasz Dudek