Nalot policji na siłownię w Tarnowskich Górach. Grupa osób „nielegalnie” dbała o zdrowie

Zdjęcie ilustracyjne fot. Policja

W środę (7 kwietnia) policja i sanepid kontrolowali siłownię Xtreme Finess, która mieści się przy ulicy Wojska Polskiego w Tarnowskich Górach. 

Kilkanaście osób „nielegalnie” dbało o zdrowie.

– W środę policjanci kontrolowali siłownie przy ulicy Wojska Polskiego. W kontroli wzięli udział również przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Sprawdzano, czy wszystko odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Łącznie wylegitymowano 22 osoby. Na tamtą chwilę nie została podjęta decyzja przez sanepid. Właściciel sam zdecydował, że zamknie siłownię – informuje tarnogórska policja.

 

Klub od miesięcy był otwarty, jednak w ostatnich dniach, w całym kraju dochodzi do zmasowanych kontroli obiektów sportowych. 

„Od 9 kwietnia klub tymczasowo nieczynny. Na okres zamknięcia wszystkie karnety zostały automatycznie i bezpłatnie zamrożone. (…) Jako Xtreme od miesięcy byliśmy otwarci. Z naszych klubów legalnie korzystali sportowcy określeni w rozporządzeniu Rady Ministrów” – czytamy na profilu klubu fitness.

„Od kilku dni w naszych klubach oraz w całej branży fitness, pojawiły się zmasowane, a przede wszystkim bezprawne działania służb, uniemożliwiające nam funkcjonowanie zgodnie z prawem. Mogliście to odczuć osobiście, będąc świadkiem wizyt różnych organów państwowych w klubie” – dodają właściciele.

Strefa Ruchu planowała otwarcie

„W związku ze zmasowanymi kontrolami służb na czynne kluby fitness w całym kraju, z ogromną przykrością wycofujemy się z decyzji o ponownym otwarciu Strefy Ruchu od 10.04.2021. Mimo braku podstaw prawnych dla tego typu działań, obiekty sportowo – rekreacyjne są w ostatnim czasie nie tylko nękane kontrolami różnych instytucji państwowych, ale nawet blokowane siłą przez Policję! Przykro nam, naprawdę chcieliśmy, niestety nie jesteśmy w stanie wznowić działalności w tych warunkach” – informuje w mediach społecznościowych Strefa Ruchu.