Napad na sklep w Tworogu. 28-latek groził ekspedientce

fot. KPP Tarnowskie Góry

Kryminalni z Tarnowskich Gór zatrzymali 28-latka, który napadł na jeden ze sklepów w gminie Tworóg (pow. tarnogórski). Grożąc ekspedientce pistoletem pneumatycznym, zażądał wydania pieniędzy. 

Do zdarzenia doszło w połowie czerwca. – Wychodząca z zaplecza ekspedientka sklepu, zobaczyła stojącego przed ladą zamaskowanego mężczyznę, który w ręku trzymał pistolet. Sprawca zażądał wydania pieniędzy z kasy fiskalnej. Okazało się jednak, że nie było w niej pieniędzy, gdyż kilka minut wcześniej właściciel sklepu zabrał gotówkę ze sobą – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Wtedy napastnik wybiegł ze sklepu i odjechał rowerem. Na miejsce przybyli policjanci, którzy zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu w pobliżu miejsca zdarzenia. Analiza nagrań pozwoliła ustalić wizerunek sprawcy.

Kilka dni później przed jednym ze sklepów w Tworogu policjanci zatrzymali podejrzanego. W jego mieszkaniu znaleziono pistolet pneumatyczny i kominiarkę. Zgadzał się również rower, który stał przed domem.

– Zatrzymany noc spędził w policyjnej celi i na drugi dzień trafił przed oblicze prokuratora, który przedstawił mu zarzut usiłowania rozboju i objął go policyjnym dozorem. Sprawca przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd – dodaje rzecznik prasowy.

fot. KPP Tarnowskie Góry

źródło: KPP Tarnowskie Góry