Nastolatek z Rept Śląskich wygrał w loterii hybrydowy samochód!

19-letni Tymon z Rept Śląskich wygrał w loterii PIT-owej nowe hybrydowe auto Suzuki Swift.  Tymon pierwszy podatek musiał rozliczyć, ponieważ zarobił pieniądze na praktyce w jednej z tarnogórskich przychodni weterynaryjnych.

Młody tarnogórzanin w ostatnim czasie zatrudnił się w kawiarni w GCR, aby właśnie zarobić na swój pierwszy pojazd. Co ciekawe, dokładnie pierwszego dnia pracy odebrał telefon z informacją, że wygrał samochód.

Tymon Kasprzak dziś odjechał z tarnogórskiego Rynku nowiutkim hybrydowym Suzuki Swift. To główna nagroda w zorganizowanej po raz pierwszy przez Urząd Miejski loterii – #RozliczPITwTG

W loterii udział wzięło blisko 3800 osób. Łączna pula nagród w konkursie wynosiła ponad 85 tys. zł. Do wygrania było 15 nagród, a najcenniejsza z nich, czyli hybrydowy samochód Suzuki Swift był wart 53 tys. zł.

Do zdobycia były także dwa rowery elektryczne, trzy konsole do gier Xbox, cztery tablety oraz pięć voucherów do Parku Wodnego w Tarnowskich Górach

Tymon Kasprzak po swój pojazd zgłosił się już z rejestracją i ubezpieczeniem.

– Prawo jazdy już posiadam. Do pracy mam blisko więc pewnie będę do niej docierał autem tylko w deszczowe dni. Mogę za to pojechać gdzieś dalej – mówił szczęśliwy zwycięzca loterii.

– Pomysł loterii powstał po to, żeby zwiększyć udział mieszkańców Tarnowskich Gór w podatku PIT, który dociera do gminy. Te 38 procent udziału w podatku od osób fizycznych to bardzo ważna pozycja w dochodach gminy. Z tych pieniędzy utrzymujemy szkoły, przedszkola, z tego budujemy drogi i tak dalej – mówił burmistrz miasta Arkadiusz Czech.

– Ponieważ Tarnowskie Góry prężnie się rozwijają – wielu mieszkańców, którzy sprowadzili się do Tarnowskich Gór korzysta już z naszych usług, ale nie wpisuje jeszcze w swoim rozliczeniu miejsca zamieszkania – czyli Tarnowskich Gór. Żeby ten błąd szybko naprawić zorganizowaliśmy loterię, którą zamierzamy powtarzać w latach następnych. Tym, którzy w tym roku nie wygrali nagrody mówię – nic nie straciliście – za rok następna loteria – dodał włodarz.

źródło: UM Tarnowskie Góry