Natalia Kalino z Lasowic została powołana do zaplecza kadry narodowej!

fot. Champion Lasowice - AZS AWF Katowice | Facebook

Natalia Kalino została powołana do Zaplecza Kadry Narodowej w wielobojach.

– Natalia od dwóch lat „pukała” do drzwi Zaplecza Kadry Narodowej i po wielu latach ciężkiej pracy, wreszcie po Mistrzostwach Polski w 2020 roku w Radomiu po raz pierwszy w życiu, została powołana do Kadry! – czytamy na profilu Champion Lasowice – AZS AWF Katowice.

Marek Christ, trener

Natalia od 9 lat ciężko pracuje wraz ze swymi koleżankami z grupy treningowej (Champion Lasowice – AZS AWF Katowice) w świątek, piątek i niedzielę. Dodając do tego, że powołana została w wieloboju, w którym trzeba przebiec 100 m przez płotki, 200 m i 800 m, skoczyć wzwyż i w dal oraz pchnąć kulą i rzucić oszczepem, a w Tarnowskich Górach nie mamy ani skoczni wzwyż i dal, ani sektora rzutów, dlatego musimy jeździć na treningi do Bytomia, Lublińca czy Katowic.

W sezonie 2020 Natalia zmieniła trochę nastawienie do treningu na bardziej profesjonalne i to są właśnie tego efekty. Warto byłoby żeby pozostałe dziewczyny z grupy poszły w ślady Natalii i Julii Dudy, która od pół roku jest już w Zapleczu Kardy Narodowej i zaczęły od bardziej profesjonalnego podejścia do treningu, bo jak widać na przykładzie Natalii daje to efekt. Choć czasem trzeba na to pracować w pocie czoła wiele lat.