Nie będzie dzisiaj osoby, która w drodze na cmentarz nie spotka policjanta

fot. Policja Tarnowskie Góry

W związku z dniem Wszystkich Świętych w okolicach cmentarzy będzie wzmożony ruch. Policja apeluje o ostrożność. W wielu miejscach zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu.

W Tarnowskich Górach przy ulicy Gliwickiej od skrzyżowania z ulicą Łomnickiego do ronda przy ulicy Wyszyńskiego  zostanie umieszczony dodatkowo znak „zakaz zatrzymywania się”. Taki znak zostanie również umieszczony przy ulicy Wyszyńskiego na odcinku od ulicy Krótkiej do skrzyżowania z obwodnicą.

Ponadto przy niektórych cmentarzach w powiecie tarnogórskim policja może kierować ruchem. Możliwe również kontrole trzeźwości.

„Od rana na swoich posterunkach. Idziemy o zakład, że nie będzie dzisiaj osoby, która w drodze na cmentarz nie spotka policjanta” – czytamy na profilu śląskiej policji.

„Pamiętajmy również, abyśmy byli dobrze widoczni i stosowali elementy odblaskowe. Stosowanie się do poleceń i wskazówek policjantów z pewnością ułatwi wszystkim poruszanie się w zatłoczonych rejonach. Bądźmy jednak przygotowani, że mimo starań funkcjonariuszy możemy napotkać utrudnienia.  Czasami więc lepiej zrezygnować z własnego pojazdu i pojechać na cmentarz transportem publicznym” – czytamy w komunikacie tarnogórskiej policji.

fot. Policja Tarnowskie Góry

źródło: KPP Tarnowskie Góry, UM Tarnowskie Góry, Śląska Policja
Oprac. Redakcja