Miasteczko Śląskie. Nie żyje były burmistrz. W gminie ogłoszono żałobę

Bronisław Drozdz fot. sbc.org.pl

Nie żyje Bronisław Drozdz, były burmistrz Miasteczka Śląskiego. Zmarł w niedzielę 17 kwietnia. W gminie ogłoszono kilkudniową żałobę. „Jestem pewien, że był najbardziej niedocenianym burmistrzem w historii Miasteczka” – wspomina zmarłego Tomasz Responek, przewodniczący Rady Miejskiej. 

„Z wielkim żalem informujemy, że dziś zmarł Bronisław Drozdz” – poinformował w niedzielę miasteczkowski magistrat.

Bronisław Drozdz był burmistrzem Miasteczka Śląskiego w latach 2006-2010.

– Był bardzo dobrym człowiekiem, któremu zależało na dobru gminy. Przyzwoity, o bardzo dużej uczciwości osobistej. W czasie jego kadencji zarzucano mu, że był za bardzo oszczędny. Nie chciał zadłużać gminy i dbał o finanse publiczne. Jestem pewien, że był najbardziej niedocenianym burmistrzem w historii Miasteczka – powiedział nam Tomasz Responek, przewodniczący Rady Miejskiej.

– Jego zasługą jest m.in. to, że dzisiaj mamy Park Rubina. Mało kto wie, że inwestycja została zrealizowana za burmistrza Nowaka, jednak projekt zapoczątkował burmistrz Drozdz. Wtedy ten projekt trafiał zawsze na listę rezerwową, jednak zaraz na początku kadencji burmistrza Nowaka projekt zaczął być realizowany. Można powiedzieć, że burmistrz Drozdz jest współautorem rewitalizacji Parku Rubina – dodał przewodniczący Respondek.

„Nie bał się podejmować niepopularnych decyzji” 

– Rządził w trudnych czasach dlatego, że były to czasy, w których hucie groziło zamknięcie. Wtedy Rada Miejska przeznaczyła pieniądze na remont terenu przy placu kościelnym i wtedy burmistrz Drozdz z troski o finanse publiczne wstrzymał na kilka miesięcy inwestycję. Nie bał się podejmować niepopularnych decyzji – mówi przewodniczący Tomasz Respodnek.

Burmistrz Michał Skrzydło ogłosił na terenie gminy żałobę, która potrwa od dziś do 21 kwietnia. Pogrzeb Bronisława Drozdza odbędzie się w czwartek 21 kwietnia o godzinie 11:00 w kościele w Miasteczku Śląskim.