Nie żyje dyrektor lubelskiego oddziału NFZ. Zmarła nagle w wieku 51 lat

fot. NFZ

W wieku 51 lat zmarła Magdalena Czarkowska, dyrektor Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. „Dzisiaj w szpitalu nagle odeszła dr n. o zdr. Magdalena Czarkowska. Jej niespodziewany brak pogrąża nas w niedowierzaniu i głębokim smutku” – napisali we wtorek pracownicy lubelskiego oddziału NFZ. 

Magdalena Czarkowska była dyrektorem Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Od 9 lutego 2022 roku była również członkiem nowej Rady ds. COVID-19 przy premierze. Rada została powołana po tym, jak większość członków złożyło rezygnację w styczniu.

Magdalena Czarkowska miała stopień doktora nauk o zdrowiu. Była pełnomocnikiem Wojewody Lubelskiego ds. organizacji szpitala tymczasowego dla pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Od 1999 r. związana była z Lubelską Regionalną Kasą Chorych, w latach 2003-2015 z Lubelskim Odziałem Wojewódzkim NFZ. Od 2015 roku pracowała w Instytucie Medycyny Wsi w Lublinie, najpierw pełniąc funkcję zastępcy dyrektora ds. administracyjno-społecznych, a potem jako zastępca dyrektora ds. medycznych” – czytamy na stronie NFZ.

źródło: NFZ
Oprac. Redakcja