Nie żyje pielęgniarka z Zawiercia, zakażona koronawirusem

fot. Pixabay

W Szpitalu Powiatowym w Zawierciu zmarła pielęgniarka pracująca z pacjentami chorymi na COVID-19. To czwarta ofiara śmiertelna wśród personelu medycznego.

„Będąc na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem, poniosła najwyższą cenę” – podaje szpital w mediach społecznościowych.

Szpital wydał komunikat.
„Była osobą w pełni oddaną pacjentom. W trudnym i niebezpiecznym czasie pandemii z zaangażowaniem wypełniała swoje obowiązki, zawód pielęgniarki postrzegając nie tylko jako pracę, ale także powołanie do pomocy drugiemu człowiekowi.

Pełna empatii i ciepła, ciesząca się sympatią i uznaniem współpracowników, którzy zawsze mogli liczyć na jej pomoc i wsparcie.

Będąc na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem, poniosła najwyższą cenę. Do końca żywiliśmy nadzieję, że wygra tę walkę. Zdecydowaliśmy się otoczyć Panią Dorotę opieką w ośrodku o najwyższym stopniu referencyjności i możliwościach terapii, których jako szpital powiatowy nie mogliśmy wdrożyć.

Lekarze z wrocławskiego szpitala bez wahania odpowiedzieli na naszą prośbę i przez niemal dwa tygodnie nie ustawali w wysiłkach, aby pokonać chorobę. Wiemy, że zrobili wszystko, co było w ludzkiej mocy.

Śmierć Pani Doroty pogrążyła nas w głębokim żalu. Jest to ogromna strata dla całej naszej społeczności.”

 

źródło: Szpital Powiatowy Zawiercie