Nie żyje policjant z Zawiercia. Wracał po służbie do domu

fot. Śląska Policja, Zawiercie 112

Dzisiaj w godzinach porannych w wypadku drogowym zginął policjant z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. 29-letni funkcjonariusz wracał po służbie do domu.

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek 31 stycznia przed godziną 7:00. Młody policjant utracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w drzewo i dachował. Sierżant Kamil Zasada odszedł na wieczną służbę.
„Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że dziś nad ranem, wracając z nocnej służby, zginął w wypadku drogowym nasz kolega sierżant Kamil Zasada. Jego śmierć wstrząsnęła środowiskiem policyjnym” – poinformowała śląska policja.

Kamil Zasada był policjantem od blisko 5 lat. Do września ubiegłego roku był związany z katowickim oddziałem prewencji, następnie trafił do Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu do Wydziału Ruchu Drogowego.

„Mimo że służył w Zawierciu zaledwie kilka miesięcy, dał się poznać jako znakomity i pewny towarzysz na służbie. Zawsze odpowiadający na prośby o pomoc i wsparcie, niezawodny kompan codziennych zadań. Zginął dzisiaj w wypadku samochodowym, kiedy wracał do domu po zakończonej nocnej zmianie” – napisali koledzy z komendy.

Funkcjonariusz osierocił dwójkę dzieci.

fot. Policja Zawiercie

 

źródło: Śląska Policja, Zawiercie 112