Nie żyje polski dziennikarz Paweł Kotwica. Mężczyzna stracił przytomność w trakcie finału Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. W drugiej połowie przerwano mecz, rozpoczęła się interwencja lekarzy.
Podczas decydującego meczu Ligi Mistrzów w piłce ręcznej, który odbył się w Kolonii, miała miejsce niepokojąca sytuacja. Przerwano spotkanie, a lekarze udali się w stronę trybuny prasowej. Po kilkunastu minutach ustalono, że jeden z dziennikarzy nagle stracił przytomność. Po dłuższej przerwie mecz został wznowiony.
EHF (European Handball Federation) wyraziło żal z powodu śmierci jednego z dziennikarzy pracujących. „EHF opłakuje śmierć jednego z dziennikarzy pracujących przy meczu finałowym Ligi Mistrzów. Udzielono mu pomocy w drugiej połowie spotkania, ale niestety nie udało się go uratować. Nasze myśli i modlitwy są z jego rodziną, przyjaciółmi i bliskimi” — czytamy w komunikacie, który pokazał się na Twitterze.
The EHF mourns the death of a media colleague at the TRUCKSCOUT24 EHF FINAL4. He was medically treated in the second half of the final, but sadly passed away. Our thoughts and prayers are with his family, friends and relatives.
— EHF Champions League (@ehfcl) June 18, 2023
Miał 51 lat
źródło: Media społecznościowe, Media