Nie żyje proboszcz z Tworoga. „Zmarł nagle”

fot. Diecezja Gliwicka

W niedzielę w wieku 56 lat zmarł ks. Włodzimierz Kazimierz Góral, proboszcz parafii Św. Antoniego w Tworogu.  Pogrzeb odbędzie się w czwartek (15 lipca) o godz. 10:00 w kościele pw. św. Jana Ewangelisty w rodzinnym Paczkowie.

 

– Zmarł nagle w wyniku doznanego zawału serca, w wieku 56 lat, przeżywszy 31 lat w Chrystusowym kapłaństwie – poinformowała Diecezja Gliwicka.

Ksiądz Włodzimierz Kazimierz Góral urodził się 16 stycznia 1965 roku w Paczkowie. Po nauce w liceum, które ukończył zdaniem egzaminu maturalnego w 1984 roku, wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Śląska Opolskiego w Nysie.

W 1990 roku został skierowany do pracy duszpasterskiej jako wikariusz do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bytomiu. Następnie w 1995 roku został wikariuszem parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Gliwicach-Sośnicy, a rok później parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zabrzu-Biskupicach.

W 2001 roku został skierowany do pracy w parafii w Pyskowicach, gdzie posługiwał do 1 września 2006 roku, kiedy został mianowany proboszczem parafii Św. Antoniego w Tworogu. W latach 2012-2019 pełnił urząd wicedziekana Dekanatu Toszek. Od 2007 roku był także diecezjalnym duszpasterzem rolników.

fot. Kuria Gliwicka

źródło: Diecezja Gliwicka