Nie żyje skarbnik miasta Gliwice. „To dotkliwa strata dla naszego samorządu”

fot. UM Gliwice

„Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci Ryszarda Reszke, skarbnika miasta Gliwice. Ryszard Reszke zmarł 15 października 2022 roku. Miał 67 lat” – poinformował w poniedziałek rano gliwicki magistrat. 

Ryszard Reszke na stanowisko skarbnika miasta Gliwice został powołany w 2003 roku. Wcześniej był burmistrzem Gryfowa Śląskiego i skarbnikiem powiatu lwóweckiego. Był również elektronikiem i ekonomistą. Urodził się 19 marca 1955 roku w Barlinku (woj. zachodniopomorskie).

W gliwickim Urzędzie Miejskim pracował 19 lat.  „Odpowiadał za prawidłowe gospodarowanie miejskimi finansami, w tym za nadzór nad realizacją budżetu miasta. Jego fachowa wiedza, zaangażowanie i pracowitość przyczyniły się do wypracowania bardzo dobrej kondycji finansowej Gliwic, dzięki czemu miasto mogło realizować ambitny program inwestycyjny” – wspominają zmarłego koledzy z pracy.

Ryszarda Reszke był wielokrotnie nagradzany, a w 2022 roku podczas kongresu Perły Samorządu, został wybrany skarbnikiem pięciolecia w kategorii miast na prawach powiatu powyżej 120 tys. mieszkańców.

„Dotkliwa strata dla naszego samorządu”

– Ryszard Reszke był jednym z filarów rozwoju Gliwic. Przez 19 lat pracował na to, aby zapewniać bezpieczeństwo finansowe naszego miasta, aby Gliwice mogły się wciąż rozwijać i realizować ambitny program inwestycyjny. To dotkliwa strata dla naszego samorządu – napisał w mediach społecznościowych Adam Neumann, prezydent Gliwic.

źródło: UM Gliwice, Adam Neuman/Facebook
Oprac. Redakcja